Ettevõtlus

Kehtna vald pakub ettevõtluseks soodsat ja mitmekesist keskkonda, kus põimuvad traditsioonilised tööstusharud ja kaasaegsed arengusuunad. Pealinna läheduse ning areneva taristu toel on vallas head võimalused nii kohalikele ettevõtjatele kui ka uutele investeeringutele. Ettevõtluse edendamisel tehakse koostööd Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusega (RAEK), mis toetab ettevõtjaid nõustamise, koolituste ja toetusvõimaluste vahendamisega.

Ettevõtlus Kehtna vallas – areng ja võimalused

Kehtna vald seab oma ettevõtlusarenduse fookusesse soodsa ja toetava keskkonna loomise, et julgustada ettevõtete kasvu ja uute ettevõtete tekkimist. Selleks panustatakse nii taristu arendamisse, kaugtöövõimaluste parandamisse kui ka rohepöörde võimaluste rakendamisse kohalikes ettevõtetes.

Ettevõtluskeskkonna arendamine hõlmab nõustamis- ja tugiteenuste parandamist, ettevõtjate koostöövõrgustike toetamist ning taristu ja teenuste ajakohastamist, et soodustada ettevõtete kasvu. Lisaks soodustatakse kaugtöö tegemist, tagades kiire ja stabiilse internetiühenduse ning luues töötamiseks sobivaid keskkondi.

Taristu arendamine on oluline osa ettevõtluse toetamisest – paremad transpordiühendused, uuendatud tööstusalad ja kaasaegne energiavõrk muudavad valla atraktiivsemaks uutele ja juba tegutsevatele ettevõtetele.

Kehtna vald panustab ka rohepöörde võimaluste rakendamisse ettevõtluses – keskkonnasõbralike tehnoloogiate ja säästlike lahenduste kasutamine loob konkurentsieelise ning aitab kaasa jätkusuutlikule arengule. Ettevõtjatele pakutakse tuge ja teadmisi, et viia ellu ringmajanduse ja keskkonnahoiu põhimõtteid. Rohe- pöörde ja ringmajanduse tulemusrikka koostöö heaks näiteks on klaasijäätmete töötlemine Järvakandi ettevõtetes.

Kehtna vald on ettevõtjasõbralik kogukond, kus on olemas vajalikud ressursid, kaasaegne taristu ja tugev toetusvõrgustik . Me toetame äri kasvatamist ja uute võimaluste loomist.

Pealinna läheduse tõttu on Kehtna valla elanikel mitmekülgsed õppimis- ja töövõimalused, mis toob kaasa igapäevase pendelrände Tallinna suunal, samas kui 40–50% tööga hõivatutest elavad ja töötavad vallas kohapeal.

Kehtna vallas tegeleb ettevõtjatega arendusjuht, kuid igapäevane nõustamine ja toetus toimub sihtasutuses Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (RAEK).

RAEK toetab ettevõtlust, pakkudes nii alustavatele kui ka tegutsevatele ettevõtjatele nõustamist, äriplaanide koostamise abi ning tuge projektitaotluste elluviimisel. Lisaks vahendatakse toetusi, korraldatakse koolituspäevi ning jagatakse ettevõtjatele olulist teavet uudiskirjade ja kontaktivahenduse kaudu.

Kehtna valla ettevõtluskeskkond on mitmekesine, hõlmates nii põllumajandust, tootmist kui ka teenindust. Valdavalt on tegemist mikroettevõtetega, kus töötab alla 10 inimese. ​

Mõned näited suurematest ettevõttetest:

  • O-I Estonia AS: Endise nimega Järvakandi Klaas AS, tegeleb klaastoodete tootmisega ning on valla suurim tööandja.
  • Vindor OÜ: Spetsialiseerunud puidust uste, akende ja nende raamide tootmisele.
  • Kehtna Mõisa OÜ: Tegutseb piimakarjakasvatuse valdkonnas.
  • Ingle AS – Tööstuskemikaalide edasimüüja, kelle laos on üle 400 erineva kemikaali. Ettevõte tagab tõhusa logistikaahela ning järgib keskkonnasäästlikkuse põhimõtteid.

Tööstusalad Kehtna vallas

Kehtna vallas on tööstusalade arendamine oluline teema. Tööstusalade arendamisel keskendutakse juurdepääsuteede ja kommunikatsioonide parandamisele, et tagada ettevõtetele parem ligipääs ja toimiv taristu. PKT toetusega on rajatud Järvakandi tööstusalale juurdepääs. 2025. aastal saavad Järvakandis alguse klaasiklastri tegevused. Klaasiklaster hõlmab kõiki klaasi töötlemisega tegelevaid ettevõtteid, klaasimuuseumi ja klaasikunsti õpetust.