Üldplaneeringu menetlus

« Tagasi

Kehtna valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise eelnõu avaliku väljapaneku järgsed avalikud arutelud

Kehtna Vallavalitsus annab teada, et Kehtna valla üldplaneeringu (eskiisi) ja keskkonnamõju strateegilise hindamise eelnõu avaliku väljapaneku järgsed avalikud arutelud toimuvad

20. oktoobril 2021 kell 17.00 Järvakandi Kultuurihallis, 1.Mai tn 1, Järvakandi alev;

21. oktoobril 2021 kell 16.30 Kehtna Klubis, Lasteaia tn 5, Kehtna alevik;

21. oktoobril 2021 kell 19.00 Valtu Seltsimajas, Männiku tn 8, Kaerepere alevik.

Avaliku arutelu eesmärgiks tutvustada planeeringu lahendust ja arutada avaliku väljapaneku ajal tehtud ettepanekuid.

Kehtna valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) eelnõu avalik väljapanek toimus 02.08.2021 - 10.09.2021. Planeeringu ja KSH materjalidega oli võimalik avaliku väljapaneku ajal tutvuda Kehtna üldplaneeringu kodulehel: https://hendrikson.ee/maps/Kehtna-Rapla/  ja vallas kohapeal.

Kehtna valla üldplaneeringu koostamine ja üldplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise läbiviimine algatati Kehtna Vallavolikogu poolt 21.11.2018 otsusega nr 69. Üldplaneeringu eesmärgiks on planeerimisseaduse §75 toodud ülesannete lahendamine. Planeeringuga määratakse ruumilise arengu põhimõtted ja tingimused. Üldplaneeringu eesmärgiks on tagada elukvaliteet valla erinevates piirkondades ning toetada valla keskuse jätkuvat mitmekülgset arengut. Üldplaneeringuga ei kavandata olulisi muudatusi juba väljakujunenud asustusstruktuuris.

Üldplaneeringuga paralleelselt viiakse läbi keskkonnamõju strateegiline hindamine (KSH), mis toob välja planeeringu elluviimisega kaasnevaid võimalikke strateegilisi mõjusid ning esitab ettepanekuid planeeringu täiendamiseks.  Planeeringu elluviimisega ei kaasne olulist negatiivset keskkonnamõju.

Täiendavat info avalike arutelude kohta saab Kehtna Vallavalitsusest: kehtna@kehtna.ee, telefon 5348 0602

 

*vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele toimub sisenemisel Covid vaktsineerituse, läbipõdemise
või tõendatud negatiivse testi tulemuse kontrollimine.