« Tagasi

Kuidas elad, Kehtna valla kultuurimaja?

Möödunud nädalavahetusel tähistas Järvakandi Kultuurihall oma 35. sünnipäeva.
 
Selle aja jooksul on majal olnud viis juhatajat, igaühe panus on omanäoline ja arendanud kohalikku kultuurielu. Hetkel on Järvakandi Kultuurihallis tegutsemas neli kollektiivi, näidatakse uuemaid Eesti filme, korraldatakse laatasid.  Kultuurihall on suurim rahvamaja meie vallas. Ilusad ja avarad ruumid on inspireerivad sündmuste korraldamisel. Seda võimalust kasutab nii vallavalitsus kui klaasitehas ja paljud teised asutused. Kehtna Klubi juhataja Sigrid Kalle-Vainola tõi oma õnnitluses välja suurepärase koostöö ja võimaluse käia oma piirkonna elanikega teatris. Etenduse päeval on alati ka avatud kohvik ning võimalus mõnda näitust imetleda.
 
Praeguse juhataja Katrin Jairi töö on südamega tehtud. Seda on näha igal sammul. Väljasõidud eakatega, perepäevad, kus leiavad tegevust ka kõige pisimad, töötoad jpm. Nädalavahetuse sündmuse mitmekesisuski näitab, kui suure pühendumusega maja juhitakse. Esinesid pea kõik kollektiivid, mustkunstnik Kevinski trikitas ja ansambel Prime Time esitas väga kvaliteetset tantsumuusikat. Õhtut juhtis kohalik sädeinimene Mikk Merekivi, kellele kultuurihalli lavalauad on kui teine kodu. Meeleolu oli ülev ja kohaletulnud meenutasid enda lugusid majaga. Õnnitlejate seas oli ka Kehtna Vallavolikogu esimees Katrin Anto. Tema meenutas, et 25. aastat tagasi sai kultuurihallis enda pulmgi peetud!
 
Kultuur on Järvakandis olnud au sees sellest ajast kui asula tekkis. 1926. aastal Haridusseltsi loomisega leiti ka ruumid, kus ühistegevusi teha. Kahjuks on kultuurihallile eelnev maja elanud läbi kurva saatuse, esialgu põles maha rahvamaja ja hiljem kuur, kus ladustati põlengust järgi jäänud esemeid. Kuid järjepidev võitlus ja soov kultuurihuvilisi ei murdnud. Isegi nõukogudeaegse võimu kiuste sai ehitatud uus maja.
 
See lühike kokkuvõte puudutab vaid pinnapealselt seda, mis on ühe kultuurimaja hing ja tegevus.
Soovin kultuurihallile veel pikki aastaid ja jaksu ning sära tema juhile.
 
Seily Sõgel-Raid
 
Õnnitlema olid tulnud teiste kultuurimajade juhatajad.
Pildil vasakult: Mariina Madisson (Lelle Rahvamaja), Katrin Jair (Järvakandi Kultuuurihall ja Eidapere Kultuurikeskus), Sigrid Kalle-Vainola (Kehtna Klubi).