« Tagasi

Kehtna valla avastusrajad on avatud

Kohila Keskkonnahariduse Keskus on loonud Raplamaale www.avastusrada.ee keskkonda 8 virtuaalset matkarada. Igasse Raplamaa valda kaks rada. Rajad on põimitud pärimuse, õpetliku ja kauni looduse ning lugudega, mis unustatud või ka paljudele teadmata.

Kehtna vallas ootavad avastamist "Kehtna valla siksakid" ja "Klaasipealinn Järvakandi".

Mida on mängimiseks tarvis ja kuidas alustada?

Leia www.avastusrada.ee lehelt Vaba aja alt Kohila Keskkonnahariduse Keskus. Vali sobiv rada ja alusta mängu.
Mängimiseks vajad internetiühendusega ja laetud akuga nutiseadet (telefon või tahvelarvuti). Jälgi, et asukoha jagamine oleks sisse lülitatud (nii nutiseadmes kui ka avastamiseks kasutatavas veebibrauseris). Lühemate radade puhul on võimalus rada läbida jalgsi või jalgrattaga. Pikemate radade puhul tuleks avastusrada ette võtta autoga, kuid miks mitte sobiva ilma korral ka jalgrattaga.

Mängus olevaid punkte võid läbida endale sobivas järjekorras. Liikudes värskenda regulaarselt ekraanivaadet.

Kui oled avastamise lõpetanud, siis jõuab sellest ka registreerumisel kasutatud e-posti aadressile kõikide punktide tekstid koos ülesannete tulemustega.

Kehtna valla radade kokku panemisel olid meie teejuhtideks Anne Ummalas ja Mikk Merekivi.


Rajad on valminud Rahandusministeeriumi regionaalarengu toetuse, Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest (RE.2.1.5), projekti "Keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire" raames.

 

Kohila Keskkonnahariduse Keskus

 

Fotode autor: Kohila Keskkonnahariduse Keskus.