Kehtna Vallavalitsuse Ukraina tugiisik Annika Rannamets tel 5191 5616.

« Tagasi

Uue EL sanktsiooni paketiga peavad arvestama ka tavareisijad

Alates 10. juulist ei tohi enam Eestisse importida või üle anda Venemaalt pärinevaid või Venemaalt eksporditavaid kaupu, mille müük toob Venemaale märkimisväärset tulu ja võimaldab tal jätkata relvastatud agressiooni ja vallutussõda Ukrainas. Piirangud kehtivad ka tavareisijatele.

Täielik loetelu kaubakoodide ja nimetustega on leitav Maksu- ja Tolliameti kodulehel. Erilist tähelepanu tuleb pöörata alkoholile, mille alkoholisisaldus on alla 80 % nagu näiteks viin, džinn, liköörid, vein, õlu ja muu lahja alkohol. Lisaks alkoholile on keelatud importida ka mööblit, puitu, puidutooteid, väetiseid ja muid kaupu, mida eraisikud toovad Venemaa Föderatsioonist iga päev. „Väga oluline on siin rõhutada, et need piirangud ja sanktsioonid kehtivad ka tavareisijatele. Teiste sõnadega, kui varem oli eraisikul võimalus kord kuus tuua maksuvabalt Eestisse Venemaa Föderatsioonist üks liiter kanget alkoholi ja lubatud koguses ehk  125 g kaaviari, siis alates 10. juulist seda enam teha ei saa. Samuti ei saa tuua näiteks Pihkva ehituspoest ostetud puituksi" , rääkis Maksu- ja Tolliameti tolliosakonna juhataja Eerik Heldna.

Heldna sõnul on sanktsioonide rikkumise korral tegemist kuriteoga, mille menetluspädevus on KAPO-l ja prokuratuuri otsusega ka MTA-l ning õigust mõistab kohus. „Sõltuvalt rikkumise iseloomust, esmakordse ja mittetahtliku rikkumise korral, kriminaalmenetlust ei alustata. Hetkel kehtivad piirangud ka kaupade väljaveol ning kui näiteks isik proovib toimetada Venemaale luksuskaubaks liigituvat olmeelektroonikat väärtuses üle 750 € siis see tegevus tõkestatakse ja isik suunatakse piirilt tagasi. Siiski sõltub see iga eraldivõetud juhtumi puhul konkreetsetest asjaoludest- millise kaubaga, millise väärtusega oli tegemist ja kui teadlik isik sanktsioonide rakendamise detailidest oli või pidi olema. Kindlasti rõhutan vajadust võtta seda teemat inimestel tõsiselt ja hoolikalt kontrollida, mida nad Venemaa Föderatsioonist ostavad, et edaspidi probleeme vältida", - ütles Eerik Heldna.


Häirekeskuse riigiinfo telefon 1247 on valmis andma inimestele infot Ukrainaga seotud küsimustes. Konsulaarabi küsimustes on Ukrainas viibivatele Eesti kodanikele kontaktiks ööpäev läbi avatud konsulaarabi telefon +372 5301 9999. Riigiinfo telefoni number välismaalt helistades on +372 600 1247.
Meie eesmärk on, et keegi ei jääks oma mure ja küsimustega üksi ning isegi siis, kui operaatorid kohe vastata ei oska, leiame need vastused ja helistame tagasi.

 

Eesti Pagulasabi kodulehelt leiad võimalused kuidas sina saad aidata. Võimalus on hakata vabatahtlikuks või täita oma pakkumine nende kodulehel

Ukrainas on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; katkendlik on elanike varustamine vee, elektri ja küttega. Hävinud on kodud, inimesed on peavarjuta. Kogume annetusi Ukraina elanike toetuseks, kohapeal abistamiseks. Ukrainas tegutseb 3000 punaristlast Ukraina Punasest Ristist ja 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Annetuse saab teha ka ülekandega: Eesti Punane Rist MTÜ, EE742200001180001436, selgitus Ukraina.

Või veebilehelt.

Eesti Punane Rist on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas.