Kehtna Vallavalitsuse Ukraina tugiisik Annika Rannamets tel 5191 5616.

« Tagasi

Ukraina sõjapõgenike elukoha teatamine

Siseministeerium annab teada, et Ukraina sõjapõgenikega seotud elukoha registreerimise info on koondatud ühe failina kriis.ee lehele. Link:

https://kriis.ee/kov#elukoht

Sealt lehelt leiab ühtlasi ka eesti, ukraina, inglise ja vene keelsed elukoha registeerimise ükslehed, mis on mõeldud sõjapõgenikele. Nendega saab tutvuda veebis, kuid soovil saab paluda ka kohalikult omavalitsuselt (meie valla puhul Pargi 2, Kehtna alevik lahtiolekuaegu näed siit) need välja printida.


Häirekeskuse riigiinfo telefon 1247 on valmis andma inimestele infot Ukrainaga seotud küsimustes. Konsulaarabi küsimustes on Ukrainas viibivatele Eesti kodanikele kontaktiks ööpäev läbi avatud konsulaarabi telefon +372 5301 9999. Riigiinfo telefoni number välismaalt helistades on +372 600 1247.
Meie eesmärk on, et keegi ei jääks oma mure ja küsimustega üksi ning isegi siis, kui operaatorid kohe vastata ei oska, leiame need vastused ja helistame tagasi.

 

Eesti Pagulasabi kodulehelt leiad võimalused kuidas sina saad aidata. Võimalus on hakata vabatahtlikuks või täita oma pakkumine nende kodulehel

Ukrainas on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; katkendlik on elanike varustamine vee, elektri ja küttega. Hävinud on kodud, inimesed on peavarjuta. Kogume annetusi Ukraina elanike toetuseks, kohapeal abistamiseks. Ukrainas tegutseb 3000 punaristlast Ukraina Punasest Ristist ja 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Annetuse saab teha ka ülekandega: Eesti Punane Rist MTÜ, EE742200001180001436, selgitus Ukraina.

Või veebilehelt.

Eesti Punane Rist on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas.