Kehtna Vallavalitsuse Ukraina tugiisik Annika Rannamets tel 5191 5616.

« Tagasi

Omniva: Ukrainasse saab nüüd saata humanitaarabi tasuta postipakiga

Omniva koostöös Ukraina Postiga pakub uue teenusena eraisikutele võimalust saata Ukrainasse humanitaarabi tasuta postipakiga.
 
„Eesti inimesed soovivad aidata oma tuttavaid, sõpru ja sugulasi Ukrainas ning saata neile abi, näiteks rohtusid, toiduaineid, riideid või esmatarbeasju. Pakume eraisikutele võimalust saata tasuta humanitaarabi postipakk Ukrainasse konkreetsele adressaadile," ütles Omniva rahvusvahelise paki- ja kirjateenuse juht Marita Mägi.
 
Saatmiseks tuleb pöörduda Omniva postkontorisse, et vormistada pakikaart ja tollivorm. Saadetise maksimaalne kaal ning mõõtmed peavad vastama maksipaki tingimustele ehk pakk tohib kaaluda kuni 30 kg ja vastama ette nähtud mõõtmetele. Saata ei tohi kiiresti riknevaid toiduaineid, kergesti purunevaid asju, alkoholi ja relvi.
 
Omniva toimetab postipakid Ukraina-Poola piirile ja sealt tuleb Ukraina Post saadetistele järgi ning toimetab Ukrainas avatud postiasutustesse. „Ukraina Post töötab sõja tingimustes võimaluste piires  ja saadetud paki saab adressaat kätte neist kohalikest  postkontoritest, mis on avatud ja töötavad," lisas Marita Mägi. Täpse info, missugused postiasutused on Ukrainas hetkel avatud leiab Omniva kodulehelt.
 

Humanitaarabi postipakkide saatmise tingimuste ja vormistamise kohta saab infot Omniva kodulehelt ja postkontoritest üle Eesti. Lähima postkontori leiad siit lehelt

Häirekeskuse riigiinfo telefon 1247 on valmis andma inimestele infot Ukrainaga seotud küsimustes. Konsulaarabi küsimustes on Ukrainas viibivatele Eesti kodanikele kontaktiks ööpäev läbi avatud konsulaarabi telefon +372 5301 9999. Riigiinfo telefoni number välismaalt helistades on +372 600 1247.
Meie eesmärk on, et keegi ei jääks oma mure ja küsimustega üksi ning isegi siis, kui operaatorid kohe vastata ei oska, leiame need vastused ja helistame tagasi.

 

Eesti Pagulasabi kodulehelt leiad võimalused kuidas sina saad aidata. Võimalus on hakata vabatahtlikuks või täita oma pakkumine nende kodulehel

Ukrainas on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; katkendlik on elanike varustamine vee, elektri ja küttega. Hävinud on kodud, inimesed on peavarjuta. Kogume annetusi Ukraina elanike toetuseks, kohapeal abistamiseks. Ukrainas tegutseb 3000 punaristlast Ukraina Punasest Ristist ja 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Annetuse saab teha ka ülekandega: Eesti Punane Rist MTÜ, EE742200001180001436, selgitus Ukraina.

Või veebilehelt.

Eesti Punane Rist on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas.