Kehtna Vallavalitsuse Ukraina tugiisik Annika Rannamets tel 5191 5616.

« Tagasi

EASi ja KredExi ühendasutus avas infoliini sõjast mõjutatud ettevõtete nõustamiseks ja probleemide kaardistamiseks

EASi ja KredExi ühendasutus kutsub üles kõiki Ukraina sõjast tulenevalt otseselt ja kaudselt mõjutatud Eesti ettevõtteid andma teada oma probleemidest.

Ukraina sõjast ja vastavatest sanktsioonidest tulenevate tarneahelate ja ekspordipartneritega seotud küsimuste ja probleemidega saab pöörduda telefoninumbrile 627 9432 (E-R 9.00-17.00) või kirjeldada oma probleeme veebikeskkonnas: www.eas.ee/infoliin

„Meie poole juba pöörduvad erinevad ettevõtted erisuguste probleemidega, mis on kas otseselt või kaudselt seotud Ukraina sõja ja sellest tulenevate sanktsioonide ja piirangutega," sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse juht Lauri Lugna ning kutsus kõiki mõjutatud ettevõtjaid oma probleemidest teada andma.

„Selleks, et saaksime kiirkorras rohkem ettevõttele toeks olla ja pakkuda kas oma ühendasutuse, teiste organisatsioonide või riigiasutuste teenuste portfellist sobivaid lahendusi, on esmalt oluline tema probleemidest aru saada. Näiteks uue sihtturu leidmisest ei ole ettevõttele kasu, kui neil ei ole toorainet, et üldse midagi tootagi," rääkis Lugna.

Lugna sõnul on kindlasti ka probleeme, mille puhul EASi ja KredExi ühendasutuse käed lühikeseks jäävad, kuid kõik saadud info koondame kokku ja esitame süsteemselt poliitikakujundajale, et juba edasist riigi tuge planeerida.

„Olenevalt konkreetse ettevõtte vajadustest saame ka sobivat tuge pakkuda. On see vajalikke kontaktide otsing rahvusvahelistest andmebaasidest, õige ekspordinõuniku poole suunamine, väliseksperdi kaasamise teenus või midagi muud, mis ettevõttele kriitilisel ajal tuge pakub," selgitas Lugna. Ta lisas, et näiteks on ühendasutuse ekspertidel võimekus teatud tarneahelaid Aasia suunale ümber suunata.

Kui teil on soov Ukrainast saabujatele tööd pakkuda, siis Eesti Töötukassa avas internetikeskkonna ( www.onlineexpo.com/ee/tookohad-ukrainlaste-jaoks-eestis ), kus tööandjad saavad panna üles oma tööpakkumised ja Ukrainast saabunud inimesed või nende kontaktid Eestis saavad tööandjatega ühendust võtta ning uurida töövõimaluste kohta.

Lisaks pakub EASi kõikidele Eestisse ümber asuda soovivatele Ukraina ettevõtetele nõu ja tuge. EASi konsultandid aitavad kontoripinna leidmisel, elukoha, kooli ja lasteaiakoha leidmisel ja vajadusel aitavad korraldada transporti Eesti ja Ukraina piiri vahel. Nõustajate kontaktid on leitavad siin: https://investinestonia.com/for-ukrainians

Häirekeskuse riigiinfo telefon 1247 on valmis andma inimestele infot Ukrainaga seotud küsimustes. Konsulaarabi küsimustes on Ukrainas viibivatele Eesti kodanikele kontaktiks ööpäev läbi avatud konsulaarabi telefon +372 5301 9999. Riigiinfo telefoni number välismaalt helistades on +372 600 1247.
Meie eesmärk on, et keegi ei jääks oma mure ja küsimustega üksi ning isegi siis, kui operaatorid kohe vastata ei oska, leiame need vastused ja helistame tagasi.

 

Eesti Pagulasabi kodulehelt leiad võimalused kuidas sina saad aidata. Võimalus on hakata vabatahtlikuks või täita oma pakkumine nende kodulehel

Ukrainas on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; katkendlik on elanike varustamine vee, elektri ja küttega. Hävinud on kodud, inimesed on peavarjuta. Kogume annetusi Ukraina elanike toetuseks, kohapeal abistamiseks. Ukrainas tegutseb 3000 punaristlast Ukraina Punasest Ristist ja 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Annetuse saab teha ka ülekandega: Eesti Punane Rist MTÜ, EE742200001180001436, selgitus Ukraina.

Või veebilehelt.

Eesti Punane Rist on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas.