Kehtna Vallavalitsuse Ukraina tugiisik Annika Rannamets tel 5191 5616.

« Tagasi

Ühine jõuluõhtu ukrainalastega Kehtna noortekeskuses

Kolmapäeval, viimastel sügise tundidel, kogunesime Kehtna vallas elavate ukraina peredega ühisele jõulu õhtusöögile.

Meie söögilauda aitasid  katta Kehtna Mõisa OÜ ja teised valla ettevõtjad ning laste jõulupakid tõi Raplamaa Ettevõtlikud Naised MTÜ päkapikk. Kehtnas elavatele ukraina lastega tõi Uniplasti päkapikk Kehtna Noortekeskusesse kelgud ja kelgutamisalused, millega kaunist Eestimaa rohke lumega talve saab nautida. 

Kui üldse saab sellises olukorras miskit nautida mil kodumaal käib sõda. Laua ümber kogunenud seltskond naeratas küll aga kas tegelikult tahavad nad kodust kaugel olla... Proovisime koos, sellel nende jaoks raskel ja erilisel jõuluaja, korrakski mõtted kodumaal käivast sõjast eemale saada. Katsime pika söögilaua Kehtna Noortekeskuse ruumides, kus lapsed mängida said samal ajal kui emmed ja mõni üksik issi omavahel rääkisid. Enamik Kehtnasse sõjapõgenikena saabunud peresid on leidnud endale siinkandis töökoha, lapsed käivad koolis või lasteaias. Pered on Kehtnas kas üürikorterites või Kehtna Kutsehariduskeskuse õpilaskodus. Töötukassa kaudu eesti keele õppes käivad ukrainlased ei jätnud juhust kasutamata, et igal hetkel oma uusi selgeks õpitud sõnu kasutada. Seda oli äärmiselt hea ja soe kuulda. Huvi eesti keele õppimise vastu on suur ja tuli välja, et nad peavad eesti keelt küll raskeks, aga väga ilusaks keeleks.

Selline koosolemise aeg on Kehtnas elavatele ukraina peredele vajalik. Omavahel saadakse ja vahetatakse infot vabade töökohtade ja tööampsude võimaluste, elamislubade pikendamise ning paljude muude kohalike ja kodumaad puudutavate teemade kohta. Jutuks olid ka kultuurilised eripärad ja näiteks prügi sorteerimine, mis siia saabunud inimestele seni võõras teema on. Lapsed on noortekeskuses tihedad külalised ja nende keeleoskus täieneb päevadega. 

See oli südamlik ja mõnus ühiselt veedetud aeg. Kõik, kes olid kohal andsid selge sõnumi, et nad on  Kehtna Vallavalitsuse poolt osutatud abi eest väga tänulikud. Tunnevad toetust, mõistmist ja loodavad, et kõik lõppeb hästi.

Kallistused Katrinile ja Annikale ja asuti koduteele.

 

Ukrainlaste tugiisik Kehtna vallas

Annika Rannamets


Häirekeskuse riigiinfo telefon 1247 on valmis andma inimestele infot Ukrainaga seotud küsimustes. Konsulaarabi küsimustes on Ukrainas viibivatele Eesti kodanikele kontaktiks ööpäev läbi avatud konsulaarabi telefon +372 5301 9999. Riigiinfo telefoni number välismaalt helistades on +372 600 1247.
Meie eesmärk on, et keegi ei jääks oma mure ja küsimustega üksi ning isegi siis, kui operaatorid kohe vastata ei oska, leiame need vastused ja helistame tagasi.

 

Eesti Pagulasabi kodulehelt leiad võimalused kuidas sina saad aidata. Võimalus on hakata vabatahtlikuks või täita oma pakkumine nende kodulehel

Ukrainas on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; katkendlik on elanike varustamine vee, elektri ja küttega. Hävinud on kodud, inimesed on peavarjuta. Kogume annetusi Ukraina elanike toetuseks, kohapeal abistamiseks. Ukrainas tegutseb 3000 punaristlast Ukraina Punasest Ristist ja 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Annetuse saab teha ka ülekandega: Eesti Punane Rist MTÜ, EE742200001180001436, selgitus Ukraina.

Või veebilehelt.

Eesti Punane Rist on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas.